تبلیغات
دنیای عکاسی - نقد و بررسی دوربین عکاسی کانن EOS 700D
همه دنیا در حکم یک دوربین عکاسی است پس لبخند بزنید...
درباره وبلاگ

آرشیو

پیوندها

نویسندگان

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

نقد و بررسی دوربین عکاسی کانن EOS 700D


 مقدمه

کمپانی کانن خیلی زود نسخه بروز رسانی شده دوربین کانن EOS 650D خود را با نام دوربین کانن EOS 700D معرفی کرد که تغییرات به وجود آمده در آن آنقدر کم می باشند که حتی می توان گفت بیشتر نسخه بروز رسانی شده از دوربین کانن EOS 600D می باشد، تنها تفاوت موجود امکان مشاهده تاثیر فیلترها در حالت دید زنده قبل از گرفتن عکس، طراحی بدنه آن از نوع مرقوب و پنل حالت‌های عکاسی آن به صورت 360 درجه می چرخد. به غیر از این نکات، دوربین دیجیتال کاننEOS 700D  کاملاً شبیه دوربین عکاسی EOS 650D  می باشد و این کمترین به روز رسانی دیده شده تاکنون می‌باشد. دوربین دیجیتال کانن EOS 700D دارای سنسور 18 مگاپیکسلی CMOS، سنسور فوکوس خودکار 9 نقطه ای از نوع Cross صفحه نمایش لمسی و چرخشی 3 اینچی و ضبط ویدئویی تمام HD می‌باشد. سیستم فوکوس خودکار هیبریدی آن نیز از دوربین عکاسی کانن EOS 650D بر گرفته شده است که نسبت به سیستم هیبریدی ویرایش دوم که در دوربین کانن EOS 100D به کار رفته است از حیث سرعت تفاوتی ندارد.

ویژگی های کلیدی EOS 700 D

- سنسور 18 مگاپیکسلی از نوع APS-C Hybrid CMOS

- قابلیت تشخیص فاز فوکوس خودکار بر روی سنسور تصویر که در ضبط ویدیوئی و دید زنده کار کاربردی می باشد.

- قابلیت فوکوس متوالی و تعقیب سوژه در حالت فیلم برداری

- کیت جدید 18-55mm STM با فوکوس خودکار تقویت شده در دید زنده یا فیلم برداری

- پردازشگر 14 بیتی DIGIC5

- ISO بین 100 تا 12800 استاندارد که تا 25600 نیز قابل افزایش است

- شات متوالی 5 فریم بر ثانیه

- سیستم فوکوس خودکار 9 نقطه ای از نوع Cross

- حالت metering = 63 zone IFCL

- ضبط ویدیوی تمام HD با 30 فریم در ثانیه صدای استریو با میکروفون داخلی یا خارجی

- صفحه نمایش لمسی، چرخشی 3 اینچی II LCD clear view

 تنها قابلیت مهمی که در مقایسه با EOS 650D دوربین به کانن EOS 700D اضافه گشته امکان نمایش تاثیر فیلتر ها بر تصویر روبرو قبل از گرفتن عکس می باشد. که در واقع تصور حالت عکس نهایی را قبل از گرفتن عکس مسیر می سازد.

«کنترل های لمسی»

صفحه نمایش دوربین عکاسی EOS 700D به مانند دوربین های EOS 650D و EOS 100D از نوع لمسی می باشد و درست به مانند تلفن های هوشمند جدید، به تماس حساس می باشد، نه به فشار و این امر کار کردن با آن را بسیار ساده و راحت می نماید. در حالت های دید زنده و ضبط ویدیوئی می توان تنها با اشاره بر صفحه فوکوس کرد و دوربین EOS 700D را طوری تنظیم نمود که به محض اشاره بر روی صفحه نمایش شاتر عمل کند و عکس بگیرد. همچنین قابلیت مولتی تاچ این صفحه نمایش، امکان بزرگ نمایی، کوچک نمایی و عوض کردن تصاویر گرفته شده را بسیار راحت می نماید. که در واقع کاربران تلفن های هوشمند کاملاً با کارایی آن آشنا خواهند بود. درست به مانند دوربین عکاسی EOS 650D، تمامی قابلیت های دوربین دیجیتال کانن EOS 700D را نیز می توان بدون دکمه های مانوال و از طریق صفحه نمایش لمسی کنترل نمود. از جمله دکمه روی صفحه Q که تنظیمات متعددی را در اختیار کاربر قرار می دهد. و نکته مثبت اینجاست که به واسطه داشتن این قابلیت هیچکدام از دکمه های دستی دوربین کانن EOS 700D نیز حذف نشده اند و به مانند EOS 650D تمامی ویژگی ها به صورت کنترل دستی نیز ممکن است.

لنز کانن EF-S 18-55mm /f/3.5-5.6 IS STM

لنز EF-S 18-55mm STM جدید به همراه دوربین EOS 700D معرفی گردید. در حالی که خود دوربین عکاسی کاننEOS 700D  آنچنان که باید نسبت به EOS 650D تغییر پیدا نکرده اما گزینه خرید آن به همراه کیت لنز  18-55mm STM جاذبه اصلی آن خواهد بود. این لنز ضمن داشتن لرزه گیر تصویر قوی، ضبط ویدیوئی را هر چه بهتر انجام می دهد. این لنز جدید کانن EF-S 18-55mm /f/3.5-5.6 IS STM قادر است از فاصله 25/0 متری و توسط دریچه دیافراگم هفت پره ای و مدور خود عکاسی نماید. فوکوس داخلی آن بدین معناست که طول لنز به هنگام فوکوس اضافه و کم نمی شود. این لنز با قیمت 249 دلار فروخته می شود که البته خرید آن به عنوان کیت یک دوربین از قیمت آن می کاهد.

 آنهایی که با کار با دوربین های فیلم برداری آشنا هستند، فوکوس خودکار، روان و منطقی آن را به خوبی می شناسند. فوکوس دوربین های SLR در حالت فیلم برداری آهسته تر و در برخی مواقع تنها توسط کاربر تعیین می شود، از آنجا که SLR ها در حالت دید زنده خود قادر به استفاده از ویژگی تشخیص فاز نیستند، تنها از فوکوس خودکار تشخیص کانتراست خود استفاده می نمایند و به همین خاطر است که لنزهای غیر STM عموماً دارای فوکوس آهسته ، با صدای بسیار بالای حرکت موتور و لنز می باشند. اما لنزهای STM تا حدی این مشکل را برطرف نموده و فوکوسی روان و کم صدا را میسر می نمایند. دوربین دیجیتال کانن EOS 700D همراه کیت 18-135 mm STM نیز قابل خرید است که زوم بالاتر را با قیمتی بیشتر میسر می کند. تنها عضو دیگر خانواده سه نفره لنزهای STM لنز 40 mm می باشد که همگی آنها مخصوص سیستم های فوکوس خودکار هیبریدی دوربین‌های 650D / 700D / 100D  طراحی گردیده اند تا در حالت ویدئوئی فوکوسی بسیار کم صدا ارائه نمایند و فوکوس مانوال تمام وقت را میسر کنند.

توضیح : سیستم فوکوس خودکار هیبریدی نوع دو دوربین کانن 700D به گونه ای طراحی شده است تا بتوان نهایت استفاده را در کنار لنزهای STM از آن برد.

در مقایسه با مدل قدیمی لنز EF-S 18-55mm /f/3.5-5.6 IS II، ورژن STM کمی بزرگ تر طراحی شده تا قابلیت فوکوس داخلی آن را پوشش دهد. حلقه مانوال جلوی بدنه آن نیز به خوبی طراحی شده است که به صورت الکترونیکی اجزای لنز را حرکت می دهد. و به مانند مدل های قبکی پوشش محدوده آن از 18mm تا 55mm گسترده است.

موتور فوکوس STM وقتی از منظره یاب چشمی استفاده می شود بسیار کم صدا می باشد. و در مقایسه با ورژن های قبلی لنزهای 18-55mm غیر STM سرعتی بالاتر را در بر دارد. اما به محض فعال کردن حالت دید زنده، سرعت و عملکرد آن به مانند لنزهای قبلی خواهد بود. که از این حیث کانن همچنان در رقابت عقب است.

همانطور که انتظار داشتیم محل اتصال لنز پلاستیکی می باشد و این لنز EF-S تنها بر دوربین های APS-C سازگار است.

 جایگاه فیلتر لنز STM جدید همچنان 58 میلی متری است و طراحی فوکوس داخلی آن به این معنی است که به هنگام فوکوس خودکار بدنه نخواهد چرخید. و از هود لنز petal-type استفاده خواهد نمود.

فوکوس خودکار هیبریدی

کانن می گوید هدف اصلی طراحی سیستم فوکوس خودکار هیبریدی جهت استفاده در فیلم برداری بوده است. قابلیت تشخیص فاز روی سنسور بدین معناست که سیستم فوکوس خودکار قادر است تا حد زیادی از قابلیت تشخیص فاز و تعقیب سوژه کمپانی بهره ببرد. و بدین معنی است که اگر در حوالی مرکز سوژه فوکوس می کنید، و سوژه شما در حال حرکت می باشد دوربین همواره خواهد دانست در چه جهتی می بایست فوکوس را ادامه دهد. سیستم هایی که تنها بر پایه تشخیص کانتراست بنا نهاده شده اند در برخی مواقع دچار مشکل خواهند شد و چندین بار می بایست فوکوس نماید تا به نتیجه دلخواه برسد.

عکس منظره با نقاط فوکوس

توضیح : سیستم فوکوس خودکار هیبریدی دوربین دیجیتال کانن EOS 700D از ترکیب قابلیت های تشخیص کانتراست و تشخیص فاز روی سنسور بهره می برد. قابلیت تشخیص کانتراست سراسر فریم و قابلیت تشخیص فاز مرکز فریم را پوشش خواهند داد.

قابلیت تشخیص فاز جهت مشخص کردن موقعیت سوژه و قابلیت تشخیص کانتراست جهت فوکوس عالی روی سوژه مشخص شده استفاده می شوند. که با ترکیب این دو تکنولوژی اکنون تاخیرهای قبلی در این زمینه به هنگام فوکوس بسیار کاهش یافته است. در حالی که این سیستم هیبریدی جهت عکاسی با همه لنزها کاربرد دارد، اما فوکوس دقیق و کم صدا تنها به واسطه لنزهای STM میسر خواهد شد.

بدنه و طراحی

طراحی بدنه دوربین عکاسی EOS 700D کاملاً مشابه ورژن قبلی آن یعنی EOS 650D می باشد که البته برخی تغییرات کوچک را شاهد بودیم. دکمه های متعدد و کاربردی در سراسر دوربین گسترده اند که این امر بسیار عالی می باشد و صفحه نمایش لمسی و گردان پشت آن که عکاسی را آسان و دلنشین خواهد نمود. با اینکه جنس بدنه از پلاستیک است بسیار محکم به نظر می رسد و به واسطه دستگیره آن، دوربین عکاسی دیجیتال کانن EOS 700D به راحتی در دستان شما جای خواهد گرفت.

بالای دوربین

در بالای دوربین حرفه ای کانن EOS 700D شاهد کنترل های اصلی هستیم. سویچ سه کاره خاموش، روشن و حالت فیلم برداری که اطراف پنل حالت های عکاسی را پوشانده است. دکمه ISO نیز درست در پشت شاتر جای گرفته است که به راحتی با فشار دادن آن و حرکت دکمه مدور کنترل اصلی بدون چشم برداشتن از صحنه قادر به تغییر ISO می باشید که بسیار عالی و کاربردیست. درست روبروی Hot shoe شاهد میکروفون های استریوی دوربین دیجیتال EOS 700D می باشیم.

در عکس بالا تفاوت جزئی دوربین 700D و 650D را در طول لنز و طراحی پنل حالت‌های عکاسی شاهد هستیم.

« دوربین 700D در دستان شما»

                 

دوربین EOS 700D دستگیره بکار رفته در EOS 650D و EOS 600D را به ارث برده است. که نسبت به مدل های دیگر SLR های کانن بزرگ تر بوده و بسیار راحت به نظر می رسد. در پشت دوربین EOS 700D نیز محلی جهت قرار گرفتن انگشت شصت جهت محکم تر گرفتن و کنترل دوربین به چشم می خورد.

دوربین حرفه ای کانن EOS 700D دارای همان صفحه نمایش لمسی و گردان به کار رفته در 650D و 60D می باشد. که در عکاسی در شرایط ناهموار که ممکن است به چشمی تسلط نداشته باشید بسیار کاربردی خواهد بود. مثلاً عکاسی در بالای سر و در راستای کمر ... که در حالت دید زنده بسیار کاربردی می باشد. همچنین فیلم برداری به واسطه این صفحه نمایش و سیستم فوکوس هیبریدی در کنار موتور کم صدای STM بسیار عالی خواهد بود.

دوربین EOS 700D دارای صفحه نمایش گردانی است که همانطور که در بالا مشاهده می‌کنید در وضعیت باز شده در سمت چپ قادر به چرخش به سمت پایین جهت عکاسی از بالای سر، یا چرخش به سمت بالا جهت سوژه های کوچکتر می باشد. و یا به طور کامل بر می گردد تا به راحتی از خودتان عکس بگیرید. و هنگامی که از آن استفاده نمی شود جهت امنیت بیشتر بر می گردد و در دوربین عکاسی دیجیتال EOS 700D جای می گیرد تا از خط افتادن و ضربه در امان باشد.

«منظره یاب»

دوربین EOS 700 D از همان منظره یاب به کار رفته در دوربینEOS 650D  استفاده نماید. که ضمن پوشش 95 درصدی صحنه روبرو تا 0/58X بزرگ نمایی می نماید همانطور که قبلا هم گفتیم، یکی از پنتارسرور فایندرهای خوب است اما به وضوح به روشنی و بزرگی پتناپرسیم فاینردهای دوربین های گران قیمت تر نیست.

اجزای بدنه 

پنل حالت های عکاسی دوربین عکاسی EOS D700 اکنون به صورت 360 درجه می چرخد، آیکن ها بزرگتر شده اند ولی برخی حالت ها حذف و در منوی SCN گنجانده شده اند که از طریق صفحه لمسی قابل دسترسی هستند 

   

دوربین دیجیتال EOS 700D دارای گیرنده کنترل از راه دور IR نیز می‌باشد که بر روی قسمت دستگیره آن جای گرفته است و توسط واحد RC-6 کانن کنترل می گردد.در گودی بین دستگیره و لنز، لامپ تایمر خودکار قرار دارد. 

از حیث محدوده پوشش، فلاش EOS 700D برابر EOS 650D می باشد که در ISO 100 تا 13 متر را پوشش می دهد و تا حدی بالا می آید که به هنگام استفاده از لنزهای بزرگ تر سایه در تصویر ایجاد نشود. این فلاش قابلیت کنترل از راه دور اسییدلایت ها را نیز داراست از جمله مدل های 320 EX, 270 EX II 

هاتشوی جای گرفته روی دوربین کانن EOS 700D با فلاش های سری EX سازگار است که از 270 EX II تا 600 EX-RT را به همراه ST-E3-RT ساپورت می نماید 

محفظه کارت حافظه در سمت دستگیره قرار دارد و از کارت ها SD/SDHC/SDXC پشتیبانی می کند  

ورودی خروجی های دوربین کانن EOS 700D درست به مانند دوربین کانن EOS 650D در کنار بدنه قرار گرفته اند در قسمت بالا سوکت کنترل از راه دور RS-60E3 را شاهد هستیم و سوکت اتصال میکروفون استریو نیز در این قسمت به چشم می خورد.  

زیر محفظه سوکت ها محفظه اتصال دیجیتال قرار دارد. پرت متحرک AV/USB در کنار پرت HDMI مینی در این قسمت جای گرفته اند دوربین کانن 700D با ویژگی CEC همخوانی دارد. یعنی به راحتی به هنگام اتصال به تلویزیون قادرید با کنترل عکس‌ها را تغییر دهید.  

در این عکس دو میکروفون استریو جهت ضبط صدای استریو در فیلم برداری را مشاهده می کنید که اولین بار است در یک EOS به کار می رود.  

دوربین EOS 700D از همان باطری LP-E8 دوربین EOS 650D استفاده می کند که در محفظه ای در زیر دوربین جای گرفته است. و متاسفانه تا حدی به سوکت سه پایه نزدیک است 

سوکت سه پایه در سمت در مرکزیت و محوریت لنز قرار گرفته است و فضای کامل جهت گرفتن دوربین نیز طراحی شده (دو عکس آخر از دوربین EOS 650D می باشند) 

«عملکرد و کنترل ها»

کنترل های بالای دوربین :

دوربین دیجیتال EOS 700D اکثر کنترل های خانواده خود را به ارث برده است که تنها تفاوت های اندکی را در این زمینه شاهدیم. درست پشت شاتر پنل مدور کنترل اصلی قرار دارد که در حالت‌های PASM تنظیمات مختلفی را به راحتی با چرخاندن آن انجام می دهیم. در کنار آن دکمه ISO قرار دارد که طراحی محل آن بسیار عالی می باشد و به راحتی در دسترس است و با فشار دادن آن و چرخاندن پنل کنترل اصلی میزان آن را تغییر خواهید داد. سویچ پاور اصلی اطراف پنل حالت های عکاسی را پوشانده است، این سویچ در حالت خاموش، روشن و فیلم برداری قرار می گیرد که در حالت سوم ، با فشار دادن دکمه قرمز رنگ نزدیک چشمی دوربین EOS 700D شروع به ضبط فیلم می نماید، در غیر این صورت یعنی وقتی دوربین دیجیتال کانن EOS 700D در حالت فیلم برداری نباشد، این دکمه ضبط قرمز رنگ EOS  700Dرا در حالت live view یا دید زنده خواهد برد.

پنل حالت عکاسی، اولین تغییر جزئی دوربین EOS 700D می باشد چرا که به صورت 360 درجه می چرخد و برخی حالت های پیش فرض از روی پنل حذف و تحت نام SCN و سپس از طریق صفحه نمایش لمسی قابل دسترسی می باشند.

 کنترل های پشت دوربین :

طراحی دکمه ها در پشت دوربین EOS 700D به مانند مدل های قبلی می باشد که به راحتی با دست راست خود قادر به کنترل و فعالیت با آنها هستید. دو دکمه در شانه سمت راست دوربین حرفه ای کانن EOS 700D به چشم می خورند که قفل اکسپوژر خودکار و تغییر فوکوس های فعال را به عهده دارند. در حالت نمایش تصاویر گرفته شده وظیفه دیگر آنها زوم کردن بر تصاویر می باشد. دکمه ای که در کنار چشمی قرار دارد عملکرد ضبط فیلم را در حالت فیلم برداری انجام داده و در حالت عکاسی دوربین را به حالت live view می برد. در سوی دیگر منظره یاب شاهد دکمه های منو و info هستیم. در کنار LCD شاهد دکمه مثلثی شکل تعیین میزان اکسپوژر هستیم که پایین تر از آن دکمه Q به چشم می خورد که برخی تنظیمات اصلی توسط آن به روی صفحه آمده و از طریق صفحه لمسی نیز فعال کردن آن ممکن است. دکمه تایید تنظیمات در میان دکمه های چهار جهت اصلی واقع است و در زیر آن شاهد دکمه حذف و نمایش تصاویر هستیم.

دکمه های جلوی دوربین :

            

جلوی دوربین EOS 700D تنها دو دکمه قرار دارد. دکمه قفل و آزادسازی لنز و پایین تر از آن دکمه تعیین عمق میدان که تاثیر میزان دریچه دیافراگم را بر تصویر روبرونشان می دهد. و در حالت دید زنده که از صفحه نمایش روشن استفاده می شود کاربردیست. در بالای این دو دکمه فعال کردن فلاش داخلی و جهنده دوربین عکاسی EOS 700D به چشم می خورد.

در این دوربین SLR، عموماً دکمه ها وظیفه درج شده روی خود را انجام می شوند و قابلیت اختصاصی سازی آنقدر که باید به چشم نمی خورد. البته در حالت دید زنده از کنترل‌های چهار جهت اصلی می توان جهت حرکت نقاط فوکوس بر صحنه استفاده نمود. این عملکرد تا حدی عجیب به نظر می رسد اما عملکرد کلی دوربین و محیط کاربری آن بسیار خوب است.نوشته شده توسط :رضا قلیچ خانی
سه شنبه 27 فروردین 1392-09:06 ب.ظ
نظرات() 

Generic cialis
جمعه 16 آذر 1397 01:19 ق.ظ

You revealed that terrifically!
cialis soft tabs for sale rezeptfrei cialis apotheke cialis generic cialis official site we use it 50 mg cialis dose cialis side effects dangers comprar cialis 10 espa241a cialis authentique suisse canada discount drugs cialis cialis patent expiration
Online cialis
پنجشنبه 15 آذر 1397 05:52 ق.ظ

Terrific data. Thanks a lot!
generic cialis pill online cialis 20 mg cost only now cialis for sale in us buy cialis online cheapest can i take cialis and ecstasy tadalafil 5mg venta de cialis canada cialis sale online cialis generico online cialis 10mg prix pharmaci
buy cialis no rx
چهارشنبه 14 آذر 1397 11:40 ق.ظ

Amazing content. Thanks a lot.
cialis kamagra levitra canada discount drugs cialis overnight cialis tadalafil cialis 20 mg walgreens price for cialis we like it safe cheap cialis bulk cialis order generic cialis online generic cialis pro we recommend cialis info
Cialis canada
چهارشنبه 14 آذر 1397 12:13 ق.ظ

Fantastic advice. Thank you.
cialis qualitat cialis para que sirve cialis super acti cialis for bph cialis with 2 days delivery viagra cialis levitra how to buy cialis online usa cialis dose 30mg cialis kamagra levitra where do you buy cialis
buy cialis online no prescription
سه شنبه 13 آذر 1397 01:14 ب.ظ

Wow lots of wonderful data!
look here cialis cheap canada cialis online napol cialis mit grapefruitsaft we use it cialis online store cialis lilly tadalafi ou acheter du cialis pas cher price cialis best achat cialis en suisse what is cialis tadalafil 5mg
Cialis prices
سه شنبه 13 آذر 1397 01:45 ق.ظ

Wow a good deal of fantastic info!
order cialis from india cialis coupons cialis australia org usa cialis online cialis 10mg prix pharmaci buy online cialis 5mg cialis 5 mg funziona generic cialis 20mg tablets if a woman takes a mans cialis cialis kaufen
Buy cialis
دوشنبه 12 آذر 1397 01:26 ق.ظ

Regards. Terrific stuff.
viagra vs cialis vs levitra cialis for bph only best offers cialis use can i take cialis and ecstasy canadian discount cialis viagra vs cialis vs levitra cialis price thailand cialis generico in farmacia cialis 20 mg cut in half weblink price cialis
buy generic cialis
یکشنبه 11 آذر 1397 12:20 ب.ظ

You explained that well.
wow cialis 20 cialis prices in england canada discount drugs cialis cialis rezeptfrei sterreich cialis super kamagra non 5 mg cialis generici cialis super kamagra cialis bula overnight cialis tadalafil sialis
buy cialis online cheap
یکشنبه 11 آذر 1397 01:16 ق.ظ

You actually stated it well!
non 5 mg cialis generici cialis efficacit cialis tadalafil online cialis generika in deutschland kaufen cialis efficacit cialis dosage buy brand cialis cheap cialis generico in farmacia try it no rx cialis click now buy cialis brand
Buy generic cialis
شنبه 10 آذر 1397 12:11 ب.ظ

Thank you. Numerous data!

generic cialis cialis price in bangalore side effects of cialis look here cialis cheap canada overnight cialis tadalafil cialis generico en mexico look here cialis order on line cialis with 2 days delivery enter site natural cialis cialis 200 dollar savings card
where to buy cialis online
شنبه 10 آذر 1397 12:49 ق.ظ

Perfectly voiced of course. !
generic cialis with dapoxetine cuanto cuesta cialis yaho cialis dosage amounts cialis generico milano costo in farmacia cialis order a sample of cialis cialis dosage precios de cialis generico where to buy cialis in ontario safe dosage for cialis
Cialis online
جمعه 9 آذر 1397 01:21 ب.ظ

Fantastic posts. Many thanks!
cialis alternative buy cheap cialis in uk cialis prices miglior cialis generico cialis purchasing cialis generico lilly recommended site cialis kanada cialis 20 mg prix de cialis ou acheter du cialis pas cher
buy generic cialis online
جمعه 9 آذر 1397 01:43 ق.ظ

Incredible lots of useful tips.
cialis purchasing i recommend cialis generico click now cialis from canada generic cialis with dapoxetine generic cialis pro cialis pills cialis qualitat cialis 50 mg soft tab cialis wir preise cialis ahumada
Cialis prices
پنجشنبه 8 آذر 1397 02:22 ب.ظ

Wow tons of awesome data!
preis cialis 20mg schweiz rx cialis para comprar safe dosage for cialis fast cialis online i recommend cialis generico ou acheter du cialis pas cher viagra vs cialis venta de cialis canada venta cialis en espaa female cialis no prescription
Cialis 20 mg
پنجشنبه 8 آذر 1397 02:07 ق.ظ

You actually reported it wonderfully.
viagra or cialis wow look it cialis mexico prescription doctor cialis we like it cialis price no prescription cialis cheap cialis 05 5 mg cialis pharmacie en ligne overnight cialis tadalafil cialis 20 mg cut in half estudios de cialis genricos
Cialis generic
چهارشنبه 7 آذر 1397 01:38 ب.ظ

Cheers! Awesome information!
buy cialis uk no prescription does cialis cause gout generic cialis pro cialis canada cialis tadalafil online cialis daily reviews discount cialis tadalafil 20 mg enter site very cheap cialis cialis pills price each
buy cialis germany
چهارشنبه 7 آذر 1397 01:41 ق.ظ

Good forum posts. Many thanks!
generic cialis levitra comprar cialis navarr cialis generico milano cialis 20 mg cut in half 5 mg cialis pharmacie en ligne tadalafil generic cialis 20 mg cut in half price cialis best cialis soft tabs for sale cialis alternative
buy levitra online
پنجشنبه 19 مهر 1397 07:24 ق.ظ

Incredible all kinds of great tips.
buy levitra 20 mg levitra generic cheap 20mg levitra levitra 20 mg buy generic levitra cheap 20mg levitra levitra 20mg buy levitra 20 mg generic levitra levitra 10 mg kopen
buy cialis pills
سه شنبه 10 مهر 1397 05:10 ق.ظ

Kudos, I value this!
cialis generika tarif cialis france il cialis quanto costa link for you cialis price cialis patent expiration cialis pills price each prices for cialis 50mg cialis wir preise link for you cialis price cialis online
trust pharmacy canadian
شنبه 31 شهریور 1397 05:00 ب.ظ

Really many of valuable advice.
canadian pharmacies shipping to usa canadian pharmacies stendra canadian drug pharmacy canada 24 trust pharmacy canada reviews cialis from canada pharmacy onesource viagra canadiense is trust pharmacy in canada legitimate canadian pharmacycanadian pharmacy
http://viagrayosale.com/
چهارشنبه 28 شهریور 1397 06:38 ب.ظ

Many thanks. Very good information.
prezzo di cialis in bulgaria side effects for cialis import cialis calis cialis uk next day free cialis cialis tadalafil cialis farmacias guadalajara cialis sans ordonnance cialis 5 mg effetti collateral
eddrugsgeneric.com
سه شنبه 27 شهریور 1397 03:29 ب.ظ

Superb forum posts. Thank you!
acheter du cialis a geneve we choice cialis uk prices for cialis 50mg canadian cialis generico cialis mexico acquistare cialis internet callus we use it 50 mg cialis dose cialis price in bangalore import cialis
cialisbuys.com
پنجشنبه 15 شهریور 1397 03:48 ق.ظ

You suggested this fantastically.
cialis billig cialis coupon cialis tadalafil online generic low dose cialis cialis kaufen wo miglior cialis generico price cialis per pill cialis coupons printable look here cialis cheap canada tadalafil tablets
viagra pills
سه شنبه 13 شهریور 1397 04:01 ق.ظ

Thank you, I value this!
how do you buy viagra buy viagra paypal buy generic viagra pills how to get viagra online safe place to buy viagra online uk where to purchase viagra prescription viagra uk purchase viagra online uk buy viagra tablets online buy original viagra
Cialis pills
دوشنبه 12 شهریور 1397 08:22 ب.ظ

You actually stated that effectively!
cialis vs viagra generico cialis mexico cialis name brand cheap american pharmacy cialis i recommend cialis generico cialis prezzo di mercato prezzo di cialis in bulgaria tadalafil 20 mg cialis generika in deutschland kaufen we like it safe cheap cialis
eddrugsgeneric.com
دوشنبه 12 شهریور 1397 01:53 ق.ظ

You mentioned it very well.
cialis dosage amounts cialis pills price each cialis dosage price cialis wal mart pharmacy 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis with 2 days delivery cialis 5 mg effetti collateral cialis for bph get cheap cialis we use it 50 mg cialis dose
cialisbuys.com
یکشنبه 11 شهریور 1397 12:48 ب.ظ

Whoa loads of wonderful advice.
acheter cialis kamagra cialis cipla best buy cialis arginine interactio cialis professional yohimbe cialis 5mg prix cialis once a da look here cialis order on line low cost cialis 20mg acheter du cialis a geneve buying brand cialis online
viagra 20 mg
سه شنبه 23 مرداد 1397 03:20 ق.ظ

Reliable content. With thanks.
buy pfizer viagra where can you buy viagra online safely viagra to buy uk cheapest viagra with prescription get online prescription for viagra how to order viagra online levitra buy real viagra cheap buy generic viagra no prescription buy generic viagra uk
cialis in usa
دوشنبه 22 مرداد 1397 12:31 ق.ظ

You said it really well.
cialis kamagra levitra venta de cialis canada cialis generico online enter site 20 mg cialis cost cialis pills in singapore cialis australian price tesco price cialis click here cialis daily uk cialis soft tabs for sale cialis pills price each
Laurie
سه شنبه 12 تیر 1397 04:07 ب.ظ
Мy ppartner and I stumbled ovver hre dіfferent website and tһought
I might check thingѕ oᥙt. I lіke whаt
I see so i am just followіng you. Lo᧐k forwaard to checking οut your weeb paցe repeatedly.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30